Cam Balkon

8 mm – 10 mm temperli camlarımızın yüksekliği 500-3000 mm aralığındadır. ( Dış mekan için 2500 mm cam , İç mekan için 3000 mm cam kullanılmaktadır.)

Genişliği maksimum 1200 mm olan ( 3 m2 yi geçmeyen) kanatların alüminyumları camlara özel imal edilmiştir. Kısa zamanda deformasyonu engellemek için silikon contalarla birleştirilmez.

Sistem ağırlığı metrekarede 25- 27 kg olan kanatlar istenilen sayıda uygulanabilir.

Kanatların içe doğru katlanmaması camın içe açılımında problem teşkil eden balkon, işyeri vs. gibi alanlar için idealdir ve her tür perde uygulamasına müsaittir.

Bütün sineklik sistemlerinin uygulanabildiği tek cam balkon çeşididir. Köşe takozları sayesinde alüminyumda fire vermez. Hatasız kesimiyle su tahliye etme özelliği mevcuttur.

Kanatlarda bulunan iki cam arasına takılan alüminyum kilit contaları sayesinde güvenlik üst noktaya taşınır.

Sistemin her türlü terazisiz ortamda çalışabilme özelliğinin yanı sıra bu sistemde alt tekerler kendi kendini teraziye alabilmektedir.

Oval şekilli balkonlar haricinde tüm balkon türlerine uygundur.

Kanatlar birbirini özel çekme aparatı sayesinde götürür. Sistem alttan taşımalıdır ve eşiksizdir.

Sistemin hareket yönünün yatay olması ve sistemde eşik olmaması , özellikle cafeler ve restaurantlar için ideal çözüm yöntemi olmasını sağlar. Alt bölümünde kasa yüksekliğinin 6 mm olması da herhangi bir ayak takılması vs. gibi problemlerin yaşanmasını engellemektedir.

8 mm – 10 mm temperli camlarımızın yüksekliği 500-3000 mm aralığındadır. ( Dış mekan için 2500 mm cam , İç mekan için 3000 mm cam kullanılmaktadır.)

Genişliği maksimum 1200 mm olan ( 3 m2 yi geçmeyen) kanatların alüminyumları camlara özel imal edilmiştir. Kısa zamanda deformasyonu engellemek için silikon contalarla birleştirilmez.

Sistem ağırlığı metrekarede 25- 27 kg olan kanatlar istenilen sayıda uygulanabilir.

Kanatların içe doğru katlanmaması camın içe açılımında problem teşkil eden balkon, işyeri vs. gibi alanlar için idealdir ve her tür perde uygulamasına müsaittir. Tüm sineklik sistemleri uygulanabilir.

Su almamaya garanti veren tek cam balkon sistemidir.

Köşe takozları sayesinde alüminyumda fire vermez. Hatasız kesimiyle su tahliye etme özelliği mevcuttur.

Kanatlarda bulunan iki cam arasına takılan alüminyum kilit contaları sayesinde güvenlik üst noktaya taşınır.

Sistemin her türlü terazisiz ortamda çalışabilme özelliğinin yanı sıra bu sistemde alt tekerler kendi kendini teraziye alabilmektedir.

Kanatlar birbirini , özel çekme aparatı sayesinde götürür. Sistem alttan taşımalı olup eşiklidir.

Sistemin hareket yönünün yatay olması, özellikle bayanlar ve yaşlılar için katlanır cam sistemlerine istinaden daha rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Tasarladığımız üst düzey sistem olan Premium Askılı Cam Balkon – Askılı Vitrin sistemi, alışveriş merkezleri, otellerin salon bölmeleri, pastaneler, cafeler, mağazalar, kış bahçeleri vb. mekanlar için uygulanmaktadır.

Üst taşıyıcı konstrüksiyon ve alüminyum, raylar üzerinde askıda hareket etmektedir. Zeminde hiçbir profil, ray vb. mekanizma bulunmadığından dolayı camlar katlandığı zaman ortaya çıkan, mekandaki kısıtlamaları, alan kaybını ve çirkin görüntüyü ortadan kaldırarak ferah ve modern bir alan yaratır.

Kayar kanatlar sayesinde iç ve dış mekanlar arasında bütünlük sağlayan bu sistemin temperli cam kalınlığının 10 mm olması güvenliği arttırır. Üst mekanizmada kullanılan malzemeler , Askılı Vitrin sistemini hiçbir sistemin olmadığı kadar uzun ömürlü ve sağlam kılar.

Premium Askılı Cam Balkon sisteminde , camların yükü üstte olduğu için sert plastik pimler kullanılmıştır. Bu pimlerin tercih edilme sebebi metal vidaların sistemin çalışma esnasında camları kırma riskinin yüksek olmasıdır.

Camlar tamamen kapatıldığında, alt bölümde ray olmamasından dolayı zemine sabit tutması gereken mekanizma , estetik görünmesi açısından gizli olarak tasarlanmıştır.

Bu seride körüklü rulmanlar kullanılarak kanat yüksekliği 4m’ye kadar çıkarılmıştır ve her bir kanat genişliği 130 cm olarak uygulanabilmektedir.

Accordion Premium Oluklu Cam Balkon sisteminde bulunan rulman sisteminin , özel polyamid malzemeyle kaplı olması , aşınma ve dayanma süresini diğer sistemlere göre 2 kat daha uzun ömürlü kılar.

Alttan ve üstten çalışabilen mekanizması sayesinde diğer sistemlere oranla daha fazla çalışma rahatlığı sunar. Diğer sistemlere oranla profil tasarımının daha yüksek et kalınlığına sahip olması ve malzemenin daha tok tutulması dayanıklılığını arttırır.

Yüksek camlara ve geniş kanatlara göre dizayn edilen bu sistemin yüksekliği 3 metre , genişliği ise 70 cm’ye kadar uygulanabilmektedir.

Sistemimizin en önemli özelliği , oluk sisteminin üst alanda kullanılmasından dolayı su almama oranını %98’e çıkarma garantisidir.

Özel tasarım ekibimiz sayesinde Premium Oluklu Cam Sistemine entegre edilen oluk sistemi , diğer sistemlerde görülen sonradan takılmış görüntüsünü ortadan kaldırarak estetik bir görünüm sağlanır.

Bu sistemimiz sayesinde “Sızdırmaz Cam Balkon” dendiğinde akla ilk gelen sistem olma özelliğini yakalamış bulunmaktayız.

İç kasa tasarımında kullanılan özel eğim sayesinde su tahliyesi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Kilit sisteminin iç aksamında kromun kullanılması diğer sistemlere nazaran daha dayanıklı bir kullanım sağlamaktadır.

Sistemimizin en önemli diğer özelliği; kanat bitim noktalarında baza kapağının kullanılmaması , bunun yerine özel alüminyum dikme sisteminin kullanılmasının sayesinde yan kasalardan gelebilecek hava ve su sızıntısını tamamen ortadan kaldırmasıdır.

Bu katlanır sistemde ısı yalıtım değerleri mükemmeldir. Bu sistemin cam kombinasyonu 4mm + 20 mm + 6 mm ‘dir. Toplamda ara boşluk dahil 30 mm cam kalınlığı bulunmaktadır ve kullanılan camlar İç – Dış temperlidir.

Müşterilerimizin ısı yalıtımı hususunda isteklerini göz önüne alarak tasarladığımız bu sistem, balkonda oda ortamı yaratır. Balkon ile oda arasında duvarın kaldırılması neticesinde meydana gelen soğuk ve gürültülü ortam, Isıcamlı Cam Balkon sistemimiz ile yok edilmektedir.

Cam aralarında kullandığımız contaların alüminyum olması sistemi daha korunaklı daha getirmiştir.

Sistemde kullanılan alt ve üst raylar oluklu olup su sızıntısını tamamen engellemiştir. Sistemin ekipmanları tamamen polyamid malzemeden üretildiği için asla paslanma yapmaz.

Türkiye’de ürettiğimiz ve kusursuz randımana sahip Isıcamlı Cam Balkon sistemimiz ile firmamız, Cam Balkon sektöründeki liderliğini bir kez daha kanıtlamıştır.

Demonte camsız sistem satışımız başlamıştır. Bizden fiyat almadan Isıcamlı Cam Balkon sistemi yaptırmayınız.

Değerli müşterilerimizin isteklerine ve ihtiyaçlarına en güzel biçimde cevap vermek için ürettiğimiz Kendinden Perdeli Katlanır Cam Sistemidir.

Katlanır Cam Sisteminin kullanım amacına tam anlamıyla uygun bir sistem olan Lüks Seri Kendinden Perdeli Cam Balkon sistemimizin amacı, istendiği zaman kışlık sistemi kapatıp balkonu cam odaya çevirmektir. Aynı zamanda sistem üzerindeki perdeleri indirerek dışarıdaki ışığın içeriye alınmasına da engel olur.

Akdeniz gibi sıcak iklime sahip bölgelerde, yaz mevsiminde camlar açıldığında dahi sistem üzerindeki perdeler indirilerek, istenildiği kadar güneş kesilebilir.

Sistemin perdeleri üst kasanın içinde muhafaza edilmektedir. Perdenin yıpranması veya arıza durumunda, sistemin ön kapağı açılarak duruma müdahale edilebilir. Görülmesi istenmeyen görüntü kirliliği bu sistem sayesinde ortadan kalkar.

İki perde arasındaki boşluğu , uzun süren Ar- Ge çalışmalarımız sonucu 3 cm’den 1,5 cm’ye kadar düşürmüş bulunmaktayız.

Katlanır Duvar Sistemi Gold Premium Panel Cam Balkon sistemimiz, AVM’ler, otellerin salon bölmeleri, mağazalar , konferans salonları vb. gibi alanlar için tasarlanmıştır.

Üst taşıyıcı konstrüksiyon ve alüminyum raylar üzerinde askıda hareket eder. Mekandaki kısıtlamaları, alan kaybını ve istenmeyen görüntüyü ortadan kaldırır. Ferah ve modern ortamlar sunar. Paneller arasında kaya yünü kullanılması, ses ve ısı yalıtımını en üst oranda sağlamaktadır.

Sistemin park alanları, mükemmel dönüş sağlayarak 12m. Yüksekliğindeki bir paneli tek bir hareketle park etme imkanı sunar. Kullanım alanına uygun olarak paneller içerisine kapı yapılarak salonlar arasında geçiş imkanı sağlamaktadır.

İstendiği takdirde , sistemin tamamen açılabilme özelliği sayesinde, bölünen alanı geniş bir salon halinde kullanma olanağı da sunar. Kayar kanatlar sayesinde iç ve dış mekanlar arasında bütünlük sağlanır.

Bu sistem için ahşap panel, kompozit panel vb. malzemeler kullanılarak, iç mekanda açılır kapanır bölmeler, separatörler, kabinler, güvenlik koridorları vb. oluşturulabilir. Otellere, konferans salonlarına, restaurantlara aynı anda birden fazla amaçla kullanabilme imkanını sunar.

İstendiği takdirde maksimum 12 m yüksekliğine kadar üretilen bu sistemimizin standart yüksekliği 4 m ‘dir.

Bu sistemimiz, ticari işletmeler ve kış bahçeleri için tasarlanmıştır.

Üst taşıyıcı profil ve alüminyum raylar üzerinde hareket etmektedir. Camlar katlandığı zaman, alt zeminde profil vs. mekanizma kullanılmadığından ayak takılması vb. problemleri, alan kaybını ve istenmeyen görüntüyü ortadan kaldırır, ferah ve geniş ortam yaratarak mekanı estetik bir görünüme kavuşturur.

Kayar katlanır cam kanatları sayesinde iç ve dış mekanlar arasında tamamen bütünlük sağlayan bu sistemimizde temperli cam kullanılması da mekanınız için bir güvenlik sağlamaktadır.

Yatay rulmanların kullanıldığı sistemin kanat yüksekliği 3 mt ve her bir kanat genişliği 80 cm olarak uygulanabilmektedir.

Lüks Seri Sistem Cam Balkon Kapatma Sistemi, yıllar süren çalışmalarımız neticesinde elde ettiğimiz tecrübemizle ürettiğimiz, çok fonksiyonlu bir sistemdir. Her tip balkonda sorunsuz çalışmaktadır. Kullanım kolaylığı ve hareket kabiliyeti sayesinde yerli ve yabancı muadilleri karşısında rakip tanımamaktadır.

4*4 rulman sistemine sahip, yatay rulman yataklarında hareket eden sistem en dar açılarda bir kusursuz hareket kabiliyetine sahip. 4*4 rulman sistemiyle çalışmasının bir avantajı hareket esnasında cam yükünün kullanıcı tarafından hissedilmemesidir.

Kanalların tahliye deliklerine sahip olması, sistemin su alma riskini minimuma indirmektedir. Sistemin en önemli özelliği , yağmur esnasında, iki şeffaf fitil arasından gelen suyu, içerideki oluk sayesinde tekrar dışarıya atmasıdır.

Diğer özelliği de, rulmanların hareket etmesini sağlayan kanalın 1.3 cm ‘ e kadar tıkanması durumunda bile rahatlıkla çalışan , toz ve pislikten etkilenmeyen bir sistem olmasıdır.

Cam kalınlığının 8 mm temperli rodajlı güvenli camı olması , sistemi her türlü darbe ve kırılmalara karşı 10 kat daha dayanıklı kılar.

Sistemin uygulanabileceği maksimum yükseklik 255 cm’dir. Her bir kanatın genişliği 90 cm ‘ e kadar çıkabilmektedir.

Emsali olmayan bu sistemimiz ile balkonlarınız 4 mevsim keyif alacağınız mekana dönüşür.

YUKARI Kocaeli Haber Kocaeli Gazetesi