Diğer Uygulamalarımız

Polikarbonat maddesi şeffaf ve ışığı geçirebilen bir madde olduğundan dolayı çatılarda, seralarda, tabela ve levhalarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Hem ışığı geçiren yapısı sayesinde kullanışlılığı fazladır hem de sağlam, çizilmez bir yapısı olduğu için gönül rahatlığı ile kullanımı mümkündür.

Polikarbonat çatılar genellikle spor salonların çatılarında, alışveriş merkezlerinin çatılarında  kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra insanlar kendi zevkleri doğrultusunda polikarbonat çatıları bahçelerindeki oturma yerlerine, evlerinin çatılarına uygulayabilmektedirler.

Polikarbonat çatıların en çok kullanıldığı sektörlerden birisi de endüstriyel işletmelerdir. Bu işletmelerin etrafları genellikle kapalı ve iç tarafları eşyalar ile dolu olduğundan dolayı gün ışığından belli oranda yararlanamamaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için işyeri sahipleri çatılarına polikarbonat çatı uygulaması yaptırmaktadırlar. Bu sayede hem iyi bir yalıtım malzemesi ile oluşturulmuş çatıya sahip olmaktadırlar hem de güneş ışığından yararlanmış olmaktadırlar.

Polikarbonat çatılar, monte edilerek yerleştirildiği için bu durumun sıkıntılar yaratabileceğini düşünen müşteriler bu uygulamayı yaptırmaktan çekinebilirler. Ancak polikarbonat çatıların monte edilme evresi kolay bir işlem olduğu gibi kurulmasından sonra da kullanıcılarını zor durumda bırakacak bir sıkıntı doğurmamaktadır. Yapılan testler ve deneyler yağmur, kar ve rüzgâr gibi dış etmenlerin polikarbonat çatılara hiçbir olumsuzluk katmadığını göstermiştir.

Plastik - pvc doğrama özellikle evlerin kapı ve  pencerelerinin  yapımında sıklıkla kullanılan malzemelerdir. Evlerinde yalıtım yapmak isteyen kişiler yazın sıcaktan, kışın ise soğuktan etkilenmemek için evlerine pvc doğrama malzemelerden oluşan pencereler taktırmaktadır. Kapılarda da plastik, pvc doğrama malzemeler isteğe bağlı olarak kullanılmaktadır. Evin bahçeye açılan kapıları, balkon kapıları genellikle bu malzemelerden yapılmaktadır. Bu alanlarda bu malzemelerin kullanılma sebebi, camlı kapılar olduğundan dolayı dışarıyı görebilme imkanı sunması ve yalıtımı sağlamasıdır. Aynı şekilde güneş ışığını da evin içerisine sokarak evinizin aydınlatılmasına yardımcı olur. Pvc- plastik doğrama malzemelerinin dayanıklılığı, insanların bulundukları alanları daha güvenli hale getirmek için sıklıkla tercih etme sebebi olmuştur.  Üretim biçimi ve kullanılan malzemelerden dolayı ısıya diğer ürünlerden daha az duyarlıdır ve üretim maliyeti de düşük olduğu için genellikle tercih sebebidir.

Otomatik tenteler hava koşullarının olumsuzluklarını en aza indirilebilmektedir. Genellikle cafe- restaurantlarda kullanılan otomatik tenteler , olumsuz hava koşullarında müşterileri kapalı alana tıkama zorunluluğundan kurtarır. Tentenin açılmasıyla birlikte, dış mekanda yer alan kişiler ne yağmurdan ne de aşırı güneş ışınlarından zarar görmeden rahatlıkla oturabilmektedirler.

Otomatik tentelerin, manuel tentelere istinaden kullanımı daha kolaydır. Manuel tentelerde ihtiyaç duyulan kas gücüne ihtiyacı yoktur ve kullanımı neticesinde ortaya çıkan zaman kaybını engeller. Uzaktan kumandası ile ihtiyaç duyduğunuz an açıp - kapatabilirsiniz.

Otomatik tenteler yaygın kullanım olarak cafe – restaurantların haricinde evlerde de kullanılabilmektedir. Genellikle evin bahçe bölümünden yararlanmak isteyen kişiler otomatik tente yoluyla rahatça bu alanı kullanabilirler.

Eski zamanlardan itibaren kullanılabilen panjur sistemleri, teknolojinin katkısıyla otomatik hale dönüştürülerek , kullanıcılarına pratikliği sunmaktadır. Evinizin pencelerine monte edilen panjurlar tercihe göre plastik, ahşap ve alüminyum gibi malzemelerden oluşur. Tercih ettiğiniz renk formuna göre çeşitlendirebileceğiniz panjurlar, olumsuz hava koşulları başta olmak üzere birçok etkenden korumaktadır.

Aynı şekilde kepenk sistemleri de otomatik şekle döndürülerek kullanıcıya ürün kullanımında rahatlığı sunmaktadır.

Otomatik kepenkler, manuel kepenklere oranla daha güvenlidir. Tek bir düğmeye basılarak açılır ve kapanır. Hiçbir şekilde kullanıcının gücüne ihtiyaç duymaz. Manuel kepenk sistemlerinde olduğu gibi asma kilitle açılamadığı için hırsızlara yönelik de caydırıcılık katmakta ve mekanı daha güvenli hale getirmektedir.

Evin bahçe alanını yaz mevsimi haricinde kış mevsiminde de kullanmak isteyen kişiler için kış bahçesi uygulamamızı hizmetinize sunuyoruz.

Katlanır cam balkonlardan oluşturulan bu sistem sayesinde bahçenizin keyfini soğuk kış günlerinde de sürebilirsiniz.

Oluşturulan bu bölümde ısıtma araçlarını gönül rahatlığıyla kullanarak misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Merdiven ve balkonlarda güvenlik amacıyla yoğunlukla kullanılan alüminyum korkuluk küpeşteler, bulunulan alanda , yoğunlukla evlerde, tehlike olarak görülen alanlarda kullanılmaktadır.

Alüminyum korkuluk küpeşteler, farklı şekillerde ve tasarımlarda olmasından dolayı da mekana ayrı bir görünüm kazandırır ve modernlik katar.

Fotoselli Otomatik Kapılar, günümüzde sıklıkla kullanılan , problemsiz giriş – çıkış gerçekleştiren, şık görünüme sahip bir sistem olmasının yanı sıra, alanda herhangi bir yer kaybı oluşturmaması ve modern görünüm katması sebebiyle sıklıkla tercih sebebi olmuştur.

 

Otomatik yanal kayar kapıların tercih edilme sebeplerinden en önemlisi hava perdelerinin rahatlıkla kullanılabilmesidir. Otomatik fotoselli kapılar kullanıldıkları mekanda kışın ısı tasarrufu sağlamakta, yazın ise iç ortam havasını korumaktadır.

Fotoselli kapı sistemleri çift kanatlı (sağa ve sola açılım), tek kanatlı(sağa veya sola açılım) olmak üzere iki çeşittir.

Otomatik fotoselli kapıların genellikle kullanım alanları ;  bankalar, mağazalar, bürolar, oteller, marketler, üniversiteler,restaurantlar, idari merkezler, iş merkezleri vb alanlardır. Dış mekan- iç mekan kapı uygulamasının gerçekleşeceği tüm alanlarda uygulanabilir .

Sistem elektrik kesintilerinde de elle manuel olarak çok rahatlıkla açılıp kapanabilmektedir .

Sistem kartla giriş şifreli giriş gibi güvenlik düzeyi arttırılmış yerler içinde farklı alternatifler sunabilmektedir .

Ürün Ayrıntıları;

Sistem : Mikroprosesör kontrollü , CAS, CE Belgeli

Taşıma kapasitesi : 150 kg (çift kanat) DC24V 65W Motor

Besleme Gerilimi : AC 200-250V 50-60 HZ

Açılma kapanma hızı : 10-50 cm/sn

Açık kalma süresi : 0- 30 sn ayarlanabilir

Elektrik kesildiğinde : 4-6 kg güçle manuel çalışabilir

Motor : Sessiz,sarsıntısız DC motor

Çalışma Sıcaklığı : -20 ‘C - + 50 ‘C

İthalatçı Firma : Accordion Cam

Mekanizma Fabrikasyon hatalarına karşı 2 YIL boyunca garantilidir.

Bulunulan alana girilmesi istenmeyen sinekler, böcekler ve diğer haşereleri engellemek amacıyla icat edilen sineklik kullanımı günümüzde oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir.

Hizmetinize sunduğumuz yeniliği barındıran Accordion Pileli Sineklikler, eski tür sinekliklere nazaran daha kullanışlıdır, rahatlıkla açılıp kapanabilir. Katlanabilen ve özellikle büyük camekanlarda rahatlıkla kullanılabilen sistemin tülü özeldir ve kullanılan malzeme ithal üründür.

Accordion pileli sineklikler genellikle hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, büyük iş hanlarında vb. alanlarda  kullanılmaktadır. Pratik kullanımının yanı sıra sağlamlığı ve dış etkenlerden zor etkilenmesinden dolayı Accordion Pileli Sineklikler günden güne kullanım alanını genişletmektedir.

Kendi içinde katlanarak muhafaza edilebilmesi eski sistemlere istinaden daha fazla pratiklik sunar. Sistem kullanılmayacağı zaman yerinden çıkartılmasına ve kullanım alanında yer işgal etmesine gerek duyulmaz. Özel mekanizması sayesinde tül katlanır ve kullanılmak istendiği zamana dek sistemin içerisinde kilitli kalır.

8mm ve 10mm kullanım seçenekleri bulunan Alüminyum Ara Fitiller ayrıcalıklı kalitesi ve kullanım kolaylığı ile Katlanır ve Sürme Cam Sistemleriyle birlikte tüm Cam Balkon Sistemlerimizde ; rüzgara , suya , toza ve güneşe karşı dayanıklı olup ömür boyu sararmamaktadır . Fitillerin iç bölümüne uygulanan kıl fitiller sayesinde mekanınızı kötü hava koşullarından en yüksek performans ile korumaktadır . Alüminyum Cam Balkon Fitili üretimimizde istenilen boyutlarda uygulama işlemini gerçekleştirebilmekteyiz .Alüminyum conta ; köşe dönüşler ve ara dereceler için özel olarak dizayn edilmiş her açı ve konuma göre uygulamalarımız ilgili detayları ilgili lütfen iletişim bölümündeki numaramızdan öğreniniz .

 

Sizler de bu farklılığı yaşamak için Accordion Cam Sistemlerini tercih ediniz mekanınızın keyfini doya doya yaşayınız .

Accordion Cam Sistemleri olarak sizleri bir yenilikle daha buluşturuyoruz. Otomatik Cam Duvar & Cam Tavan uygulamalarımızı , müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

8mm temperli cam ve ısıcamlı olarak kullanılabilen Otomatik cam duvar ürünümüz , yukarı ve aşağı hareketi sayesinde yer kaybı oluşturmaz ve ses , su izolasyonunda %99 başarı sağlar .

YUKARI Kocaeli Haber Kocaeli Gazetesi